Skip to content

Okna Pasywne

OKNA-PASYWNE

S A L A M A N D E R
B l u e v o l u t i o n 8 2
S A L A M A N D E R
B l u e v o l u t i o n 9 2
             
V E K A
S o f t l i n e 8 2
OKNA PASYWNE
Okna pasywne – to okno które spełnia wymogi budownictwa pasywnego czyli takiego, które dzięki wysokiej izolacyjności termicznej może być ogrzewane przez źródła ciepła wcześniej pomijane: promieniowanie cieplne Słońca oraz ciepło wydzielane przez mieszkańców i urządzenia domowe. Okno powinno mieć współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw poniżej 0,8 W/m2K[1]. Mogą to być na przykład okna z pakietem trzyszybowym w konstrukcji drewnianej, drewniano-aluminiowej lub aluminiowej, często składową takiej konstrukcji jest specjalna pianka poliuretanowa. W odróżnieniu od standardowej głębokości ram okiennych (ok. 68mm), okna pasywne maja od 80-120mm głębokości.

Okna pasywne

Takie okna wykonywane są najczęściej z PCV dzięki czemu trzymają one znacznie dłużej ciepło w domu niż na pewno w przypadku starych okien drewnianych, które większość osób niestety jeszcze posiada. Takie okna oferowane są również jako okna pasywne, które są jednymi z najbardziej popularnych i nowoczesnych okien z jakimi dziś mamy do czynienia. Tego typu okna posiadają potrójne uszczelki, które pozwalają nam na osiągnięcie jak najlepszych efektów termoizolacyjnych. Oczywiście takie okna pasywne są oknami dość kosztownymi, jednak warto w nie inwestować, ponieważ zwrócą nam się koszty ogrzewania które ponosiliśmy wcześniej gdy takie ciepło przy złych oknach niestety uciekało.

Firmy w Skierniewicach

Warto zastanowić się tak naprawdę w jakie okna chcemy zainwestować jednak te dwa rodzaje okien najbardziej się opłacają. Okna Skierniewice czy też Błonie to jedne z najlepszych firm do współpracy z których warto jest korzystać.